Haber Detayı
2022-07-20 09:20
Çin’de 155 marka görücüye çıktı!

Çin 19. Uluslararası Otomobil Fuarı, kuzeydoğu Çin eyaleti Jilin’in başkenti Changchun’da başladı. 200 bin metrekarelik bir alan kaplayan fuarda, dokuz adet kapalı salon ve açık havada dört sergi ala...

Çin’de 155 marka görücüye çıktı!

Çin 19. Uluslararası Otomobil Fuarı, kuzeydoğu Çin eyaleti Jilin’in başkenti Changchun’da başladı. 200 bin metrekarelik bir alan kaplayan fuarda, dokuz adet kapalı salon ve açık havada dört sergi alanı bulunuyor. Bu fuara katılmak ve ürünlerini sergilemek için 155 adet yerli ve yabancı otomobil markası ve 128 şirket başvurdu. Aralarında BYD ve SAIC Audi’nin de bulunduğu, sayısı onu aşkın yeni enerjili araç markası, söz konusu fuarda en son ve öncü nitelikli modellerini ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

 

En büyük otomobil pazarı konumunda…

Bu arada, Changchun yerel yönetimi, özel kişilerin araba alımlarına sübvansiyon sağlamak için 40 milyon Yuanlık (yaklaşık 5,9 milyon Dolarlık) bir yatırım gerçekleştirecek. Karayollarında 310 milyon kadar özel binek aracı dolaşan Çin, dünyanın en büyük otomobil pazarı konumunda. 2021 yılında perakende otomobil ve otomobille bağlantılı ürün satışları, ülkenin toplam perakende mal tüketiminin yüzde 9,9’luk oranına denk düşüyordu.

Etiketler: otomotiv, Çin 19. Uluslararası Otomobil Fuarı, Changchun