Haber Detayı
2022-07-29 09:12
MTAL tercihlerin ön sıralarında…

Siber güvenlik ağırlıklı eğitim veren Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Lisesi, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 2022’de de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı'nda yüzde ...

MTAL tercihlerin ön sıralarında…

Siber güvenlik ağırlıklı eğitim veren Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Lisesi, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), 2022’de de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı'nda yüzde birlik dilimde, 460-480 puan aralığında yer alan öğrencilerin tercihi olarak Türkiye’nin en yüksek puanlı öğrencilerin yerleştiği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Binlerce öğrencinin hayatının seyrini belirleyen okul tercihleri netleşirken, sınavla öğrenci alan mesleki ortaöğretim kurumları sıralamasında Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ön sıralarda yer aldı. Kurulduğundan bu yana yoğun ilgi gören Teknopark İstanbul MTAL, 2022’de de T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sıralamasında yüzde birlik dilimde yer alan 460-480 puan aralığında yer alan öğrencileri alarak Türkiye’nin en yüksek puanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

 

 

MTAL siber güvenlik ağırlıklı eğitim veriyor

Sınavda yüksek başarı gösterip yüzde 1’lik dilime giren öğrencilerin tercih ettiği Teknopark İstanbul MTAL; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ve Teknopark İstanbul'un katkılarıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, siber güvenlik alanında açılan ilk lise ünvanını taşıyor. Ülkemiz için gerekli kritik teknolojilerin üretilmesini misyon edinen Teknopark İstanbul bünyesindeki Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MTAL, dünyada yaşanan siber saldırıların Türkiye'ye olan etkisinin en aza indirilmesi; kalıcı, sürdürülebilir, yerli ve milli çözümler üretilmesi için gerekli olan eğitimin verilmesi amacıyla kuruldu.

 

Etiketler: Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MTAL, Liselere Geçiş Sistemi, Liselere Geçiş Sistemi, eğitim