Haber Detayı
2022-08-03 00:06
Bir kahveden çok daha fazlası…

Ulusal geleneklerimizin en köklü detaylarından olan ‘Türk Kahvesi’ için, özel bir hazırlama tekniği geliştiren ve bunu dü...

Bir kahveden çok daha fazlası…

Ulusal geleneklerimizin en köklü detaylarından olan ‘Türk Kahvesi’ için, özel bir hazırlama tekniği geliştiren ve bunu dünyanın pek çok yerinde sergileyen Ukraynalı ünlü Baritsa Vadym Granovskiy GTD Anadolu Süleymaniye’de önemli konuklar önünde şov yaptı.

Gastronomi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe’nin açılış konuşmasının ardından Granovskiy, ülkesinin başkenti Kiev’in simgesi olan Kestane’den üretilen balla birleştirdiği ve kendi tanımlamasıyla, ‘Ukrayna ruhu’ eklediği kahve tadımında, kelimenin tam anlamıyla katılımcılara farklı bir damak tadı sundu.

 

 

Ender Saraç’tan kahveye dair önemli detaylar…

Bu özel günün katılımcıları arasında, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi ve eşi Lyudmila Nedilskyi, İstanbul Vali Yrd. Özlem Bozkurt ve Ayurveda/Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları adlı kitabıyla ünü ülke sınırlarını aşan Dr. Ender Saraç GTD Basın Konseyi üyeleri ve gastronomi dünyasının önemli simaları vardı.

Yaptığı açıklamalarla, ‘Türk Kahvesi’nin nasıl ve ne şekilde içilmesi gerektiğini anlatan Dr. Ender Saraç, doğru bilinen birçok yanlışın altını çizerek, konuya dair aydınlatıcı bilgiler verdi.

 

 

Kahve eşliğinde koyu sohbetler vardı

Katılımcıların büyük bir dikkatle izlediği sunumun ardından, keyifle içilen kahveleri, GTD Şefi Dilek Coşan’ın da yardımlarıyla sunan Baritsa Vadym Granovskiy’in şovunun ardından koyulaşan sohbetler günün ilerleyen saatlerine dek sürdü.

Etkinlik sonunda Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt ve Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe’ye Ukrayna’ya özgü hediyeleri takdim edildi.

 

Etiketler: Vadym Granovskiy, GTD Anadolu Süleymaniye, gastronomi, Roman Nedilskyi, Lyudmila Nedilskyi, Özlem Bozkurt, Gürkan Boztepe