Haber Detayı
2022-08-06 09:02
Daha yeşil bir çevre için…

Güzellik ve kozmetik sektörünün güçlü kuruluşlarından Watsons, daha yeşil bir çevre oluşturmak için kolları sıvadı. Oluşturduğu zincir mağazalarla hanımefendilerin beğenisini üzerin...

Daha yeşil bir çevre için…

Güzellik ve kozmetik sektörünün güçlü kuruluşlarından Watsons, daha yeşil bir çevre oluşturmak için kolları sıvadı. Oluşturduğu zincir mağazalarla hanımefendilerin beğenisini üzerinde toplayan Watsons, sürdürülebilir yaşam adına, müşterilerileriyle birlikte kendini, ‘İyi Görünmeye, İyilik Yapmaya ve İyi Hissetmeye’ adıyor ve ‘WatsonsİyilikHareketi’ sürecini başlatıyor.

A.S. Watson Group 2030 yılına kadar gereksiz ambalaj kullanımını sıfırlayarak, kendi markalı ürünlerinde ve sadece Watsons’a özel ürünlerde PVC kullanımını ortadan kaldırarak sera gazı emisyonlarını yüzde 40, elektrik yoğunluğunu ise yüzde 30 azaltmayı hedefliyor.

 

Sorumluluk bilinciyle…

A.S. Watson Group’un lider güzellik ve kişisel bakım markası Watsons, şirketlerin sadece çalışanlarına ve paydaşlarına karşı değil aynı zamanda faaliyet gösterdikleri ülkenin çevresel ve toplumsal ihtiyaçlarına karşı da sorumlu olduklarının bilincinde. Bu sorumluluk anlayışının tüketici nezdinde de çok daha değerli olduğuna inanıyor ve yaşadığımız dünyayı daha sürdürülebilir hale getirerek daha fazla hayata dokunmak için özveriyle çalışıyor.

Bu misyonla Watsons Türkiye, çevresel ayak izini azaltmayı ve sorumlu üretimi iş yapış biçiminin temeline alarak tüm perakende kozmetik sektörünün yeşillenmesi için çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve üretici firmaları ile Sürdürülebilir Yaşam adımlarını atmaya devam ediyor. Sürdürülebilirliği çevresel, toplumsal ve ekonomik sürdürülebilirlik olmak üzere üç eksende ele alıyor.

Etiketler: Watsons, kozmetik, ‘WatsonsİyilikHareketi’, yeşil çevre