Haber Detayı
2022-08-31 10:18
Markalara dijital başarı reçetesi!..

Markaların dijital pazarlama işleyişini 144 maddede analiz eden ‘Dijital Health Check’ hizmetini hayata geçiren Digital Advice Lab, sağladığı faydalarla firmalara başarı hikayesi yazdırıyor.

Markalara dijital başarı reçetesi!..

Markaların dijital pazarlama işleyişini 144 maddede analiz eden ‘Dijital Health Check’ hizmetini hayata geçiren Digital Advice Lab, sağladığı faydalarla firmalara başarı hikayesi yazdırıyor.

Çalıştığı firmalara farklı ve somut fayda sunmayı ilke edinen danışmanlık firması Digital Advice Lab, yeni başlattığı Digital Health Check hizmetiyle firmalara alanında benzersiz bir analiz sunuyor. Markaların işleyişini 144 maddede analiz eden Digital Health Check’le markaların tüm panellerine giriş yapılıyor ve hiçbir detay gözden kaçırılmadan, teknik, stratejik ve kreatif detaya sahip kapsamlı bir rapor hazırlanıyor. Pazarlama, IT ve CRM departmanlarıyla görüşülerek hazırlanan analizlerle, markalara somut faydalar üzerinden başarı hikâyeleri yazdırılıyor.

 

Yol haritası çiziliyor

Analiz sonrasında markaların hemen hayata geçirebilecekleri detaylı bir reçete ve yol haritası çıkarılıyor. Marka bunları Digital Advice Lab ile çözmek isterse verdiği danışmanlıkla reçeteyi birlikte hayata geçiriyor. Tam bağımsız, c?o?zu?m odaklı, dijitalin mutfağından yetişmiş? bir ekibe sahip Digital Advice Lab, Türkiye’de tek olan bu iş modeliyle hizmet verdiği markalarla organik bir bağ kuruyor, onlara dışarıdan bakan göz oluyor ve birlikte başarı öyküleri yaratıyor.

 

Kişiye ve kuruma özel eğitim

Farklı yeteneklerde ve departmanlarda toplamda 11 kişilik bir ekibe sahip Digital Advice Lab’ın güçlü olduğu diğer yanı ise eğitim. Sektöre yönelik kurumsal ve akademik iki ayrı eğitim hizmeti sunan firma, kurumsal eğitimlerin her birini kişi ya da kurumlara özel olarak hazırlıyor. Eğitimler C-level, yönetici ve marka ekibi olmak üzere üç ana eğitim başlığında gerçekleştiriliyor. Herkes tarafından anlaşılır, uygulamaya yönelik bu eğitimler sonrasında yönetici veya çalışanlar öğrendiklerini hemen hayata geçirebiliyor.

 

3 yılda 230 kişiye iş buldu

Digital Advice Lab, kurduğu Academy aracılığıyla da yeni üniversite mezunları arasından her ay başvuran on adayı yüz yüze mülakat, İngilizce sınavı ve Excel sınavıyla seçerek ücretsiz olarak dijital pazarlama konusunda eğitiyor. Öğrenciler bu akademiden mezun olduktan sonra, anlaşmalı 32 firmaya öneriliyor. Digital Advice Lab, onlara bir ay içinde dijital pazarlama sektöründe iş bulmaları için referans oluyor. Firma bu sayede üç yılda, gerçekleştirdiği 18 dönemde, 250 den fazla kişiyi sektörde aktif çalışan haline getirdi.

Etiketler: digital analiz, şirket araştırmaları, Dijital Health Check, Digital Advice Lab