Haber Detayı
2022-09-19 08:49
Makarnaya atılan imza: 'Mutlu Makarna'

Bu yıl 13. kez organize edilen ve ülkemizdeki gıda perakende sisteminin en önemli etkinliklerinden olan, ‘Yerel Zincirler Buluşuyor 2022 Konferans ve Fuarı’ 14-15 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Haliç K...

Makarnaya atılan imza: 'Mutlu Makarna'

Bu yıl 13. kez organize edilen ve ülkemizdeki gıda perakende sisteminin en önemli etkinliklerinden olan, ‘Yerel Zincirler Buluşuyor 2022 Konferans ve Fuarı’ 14-15 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Focus Fuar ve Kongre Müdürlüğü ile Türkiye Perakendeciler Federasyonunca tarafından organize edilen fuar, sektörün buluşma ve iş geliştirme noktası olarak her yıl heyecanla beklenen etkinlik, her yıl olduğu gibi bu yıl da hayli renkliydi.

 

 

Yiyecek-içecek standlarına yoğun ilgi vard

Yerli piyasanın yakından tanıdığı birçok markanın standlar kurup, ürünlerini sergilediği iki günlük etkinliğe ilgi hayli yoğundu. Bu yoğunluğun hatırı sayılır oranda artış sağladığı kulvar da yiyecek içecek standları oldu.

Bunlar arasında en fazla ilgi çekenlerden bir tanesi de, Türkiye’nin köklü firmalarından Mutlu Makarna’ydı. Yüksek kalite standartları ve “Makarnanın hakkını verme vakti geldi” mottosuyla ortaya koyduğu iddiasını, Haliç Kongre Merkezi’ne gelen katılımcılara makarna yedirerek de kanıtladı.

 

Mutlu makarna, sağlıklı beslenme

Fuarın kapalı alanındaki standının yanı sıra, açık mekandaki mobil aracında gerçekleştirdiği makarna sunumuyla, lezzeti hemen oracıkta insanlara sunan Mutlu Makarna’nın deneyimli şefleri Resul Karaağaç ve Fatih Uzunboylu’nun, “Mutlu makarna, sağlıklı beslenme” sloganının nedenini sorduk;

“Neden Mutlu Makarna, sağlıklı beslenme? Bunu birkaç cümleyle açıklayabilirsiniz?”

İşte kısa ve çarpıcı yanıtları:

Fatih Uzunboylu: “Makarna 7’den 77’ye hemen herkesin kolayca yapabileceği bir yemektir. Her evde sıkça yapılan makarna, hem ekonomik hem de besleyici bir besindir. Mutlu da bu alanda kalite ve uzmanlığını kanıtlamış bir markadır. İşte bu nedenle Mutlu Makarna, “Makarnaya atılan imza” olarak öne çıkıyor.”

Resul Karaağaç: “Fatih kardeşim makarnaya dair söylenmesi gerekenleri söyledi. Ben de, “Neden Mutlu Makarna” sorusuna iki cümleyle cevap vereyim. Mutlu makarna sektörde elli yılı aşan bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip. Hayatta paranın satın alamadığı ve değeri biçilemeyecek şeylerin başında da tecrübe gelir. İşte bu nedenle ülkemizdeki diğer saygın firmalarla birlikte Mutlu Makarna sektörün en güvenilir markalarından biridir”

Bu sözlerin ardından kendilerine teşekkür edip, verdikleri makarna tabağından birkaç kaşık yedikten sonra, markanın mottosunun da, Resul ve Fatih ustaların söylediklerinin de ne kadar doğru olduğuna karar vererek, fuarın hareketli akışının içinde dolaşmaya devam ettik.

 

Etiketler: Mutlu makarna, Fatih Uzunboylu, Resul Karaağaç, beslenme, Yerel Zincirler Buluşuyor,