Haber Detayı
2022-10-13 09:21
EDAC ISTAW 2022 İstanbul’da yapıldı

Enerji sektörü bazlı ve kendi tahkim kurallarına sahip ilk ve tek uluslararası tahkim merkezi olan Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi – EDAC’ın ISTAW 2022 organizasyon komitesinde tahkimin değerli isimlerinden EDA...

EDAC ISTAW 2022 İstanbul’da yapıldı

Enerji sektörü bazlı ve kendi tahkim kurallarına sahip ilk ve tek uluslararası tahkim merkezi olan Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi – EDAC’ın ISTAW 2022 organizasyon komitesinde tahkimin değerli isimlerinden EDAC Başkanı Süleyman Bosca, EDAC Danışmanı Ayşe Yazır, EDAC Genel Sekreteri Berceste Elif Duranay, EDAC Genel Sekreter Yardımcılar Ece Dayıoğlu ve Tuğçe Ergüden bulunuyor.

 

Sıcak konular tartışıldı

Ticari tahkimin yanı sıra enerji, inşaat ve yatırım tahkimi alanlarındaki sıcak konuların tartışıldığı ISTAW 2022, farklı hukuk sistemlerinden gelen panelistlere ve katılımcılara kapılarını açtı. ISTAW 2022'nin panelleri, dinamik bir format izlendi ve uluslararası tahkimin geleceğine ilişkin açık bir tartışma forumunu teşvik ederek yeni tahkim tekniklerine ışık tutacak, gelişmelere ve gelişen yorumlara ve görüşlere odaklanılıp, yeni sanal gerçeklikte uluslararası tahkim için en iyi uygulamaları tartışıldı. Son küresel konjonktürler ışığında, güncel ve pratik konuların da ele alındığı panellerde, enerji geçişi ve Enerji Şartı Antlaşması'nın getirdiği yenilikler ve çatışmalar da değerlendirildi.

 

 

Eşi benzeri görülmemiş bir etkinlik

Tarihi Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşen ISTAW 2022, 15 panel, açılış konuşmaları, Boğaz turu, kahvaltı ve kapanış kokteyli ile katılımcılarına unutulmaz bir tahkim haftası yaşattı. Önde gelen uluslararası hukuk firmaları, tahkim merkezleri, tahkim kuruluşları ve medya kuruluşlarından oluşan sponsor ve destekçilerin katkılarıyla düzenlenen ISTAW 2022, bu eşi benzeri görülmemiş dünya çapındaki etkinlikte, 10 Ekim'deki açılış kokteylinin ardından, her kesimden hakem, avukat, akademisyen ve tahkim uzmanları ağırlandı.

 

EDAC’a dair

Devlet ya da herhangi bir kuruluşa bağlı bulunmayan Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi – EDAC, tarafsız ve bağımsız bir tahkim merkezi olup tahkim sürecinin objektif ve güvenilir şekilde yürütülmesini güvence altına alan, farklı milletlerden ve hukuk sistemlerinden gelen, enerji sektörü ve uluslararası hukukta uzman divan üyeleri, danışmanlar ve hakemleri bünyesinde barındıran uluslararası tahkim merkezidir.

 

Etiketler: EDAC, ISTAW 2022, İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı, Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi