Haber Detayı
2022-10-15 00:09
Geleceğe Yakından Bakmak…

Geçtiğimiz yıl 26 binin üzerinde katılımcısı ile sağlık alanındaki tüm paydaşların buluşma noktası olan The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, bir kez daha sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Bah...

Geleceğe Yakından Bakmak…

Geçtiğimiz yıl 26 binin üzerinde katılımcısı ile sağlık alanındaki tüm paydaşların buluşma noktası olan The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, bir kez daha sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, BAU'da farklı disiplinleri ve uzmanlıkları bir araya getiren konferansın 2022 teması, “Geleceğe Yakından Bakmak” olacak.

 

Ev sahibi Bahçeşehir Üniversitesi

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin buluşacağı Uluslararası Sağlık ve Sağlık Teknolojileri Konferansı The Future Healthcare İstanbul, 19-20-21 Ekim tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Sağlığın her alanından temsilcilerin katılımıyla, konuların bilimsel olarak konuşulduğu bir organizasyon olan The Future Healthcare Konferansı, sağlık iletişimine öncü fikirleri ve sosyal projeleri ile değer katan Tazefikir Group tarafından düzenleniyor. 2021’de ilgiyle takip edilen konferansın, bu yıl 30 binin üzerinde katılımcıya ulaşması hedefleniyor.

 

Sağlığın geleceğine yakından bakılacak

Her yıl artan başarısı, yarattığı etkiyle dikkat çeken konferans, 2022’de daha kapsayıcı bir programla yapılacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) Stratejik Destekçisi ve Mekan Sponsoru olduğu olan The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı, BAU Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenecek ve sağlık sektörünün öncü isimleri eşliğinde sağlığın geleceğine yakından bakacak.

The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı, hem fiziksel hem de online olarak hibrit formatta düzenlenecek. Aynı zamanda Türkiye’deki tıp öğrencileri tarafından online katılımla ücretsiz olarak takip edilebilecek.  

The Future Healthcare Konferansı 2022 Teması: “Geleceğe Yakından Bakmak”

The Future Healthcare 2022’nin teması “Geleceğe Yakından Bakmak” olarak belirlendi. Uzman isimler, ilham verici konuşma ve panellerle “Geleceğe Yakından Bakmak” teması altında çalışmalarını ve bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaşacak.

 

 

Benzersiz bir iletişim ağı imkânı da sunacak

The Future Healthcare Kurucusu Çağlar Gözüaçık, ‘Hastalıkların genetik temellerini ve bu kalıtsal mirasın çevre faktörleriyle olan ilişkilerini inceleyen epigenetik biliminden, yapay zekâ destekli kişiselleştirilmiş tıp uygulamalarına, kanser tedavisinde RNA içeren nanopartiküllerin kullanımından, hastalıkların tanı ve takibinde önemli faydalar sağlayacak yeni nesil biyosensörlere ve sağlık sisteminde daha fazla dijitalleşme ile geleceğin sağlık politikalarının şekillendirilmesine kadar birçok önemli başlığı bu sene katılımcılarla buluşturacaklarını belirtti.

Birbirinden ilginç ve yaratıcı konu başlıklarıyla benzersiz bir iletişim ağı imkânı da sunacak sağlığın geleceğine yön veren The Future Healthcare İstanbul 2022; katılımcılara vizyon, bilgi ve deneyimin yanı sıra.

 

Geleceğin sağlık politikaları…

Profesör Matti Sällberg aşılarla ilgili son yapılan çalışmaları anlatacak

Konferansta İsveç’te araştırmalar yapan Karolinska Institutet Laboratuvar Tıbbı Anabilim Dalı Başkanı Profesör Matti Sällberg, COVID ve yeni viral tehditlere karşı mevcut ve gelecekteki aşılarla ilgili son yapılan çalışmaları anlatacak.

Yaptığı analizler ve araştırmalarla toplumu ilgilendiren güncel konulara ışık tutan araştırmacı, yazar Bekir Ağırdır konferansın ilk gününde, “Geleceğin Sağlık Politikalarını Hangi Dinamikler Şekillendirecek?” konulu araştırmasını paylaşacak.

 

Etiketler: The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, Geleceğe Yakından Bakmak, sağlık,