Haber Detayı
2022-10-21 19:07
Sağlık dünyası konferansta buluştu…

Bilimin ve iletişimin gücüyle, sağlık ve sağlık teknolojilerinde öncü isimleri bir araya getiren ‘The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı’, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kamp&...

Sağlık dünyası konferansta buluştu…

Bilimin ve iletişimin gücüyle, sağlık ve sağlık teknolojilerinde öncü isimleri bir araya getiren ‘The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı’, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleşti. Tazefikir Group tarafından düzenlenen konferansın son gününde dopdolu bir program izlendi.

Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare İstanbul, sektörde trendleri belirliyor. Ulusal ve uluslararası birçok değerli bilim insanını ve sektörün önde gelen marka temsilcilerini buluşturan konferans, ‘Geleceğe yakından bakmak’ temasıyla yapıldı. Konferans, hem fiziksel hem de online olarak hibrit formatta gerçekleşti.

 

 

Konferansın ikinci gününde öne çıkan oturumlar

Konferansın ikinci gününde önemli konuklar katılımcılarla buluştu. Günün ilk oturumunda TR Pharm Genel Müdürü İsmet İnce, ‘Trpharm – START ME UP PANEL’le katılımcıların karşısına çıktı. Karolinska Enstitüsü Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Laboratuvar Tıbbı Anabilim Dalı Başkanı Profesör Matti Sällberg, ‘COVID ve Yeni Viral Tehditlere Karşı Mevcut ve Gelecekteki Aşılar’ başlıklı bir konuşma yaptı. Son döneme damga vuran Covid-19 pandemisinin ve aşıların masaya yatırıldığı konuşma ilgiyle dinlendi.

 

 

Esteworld Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Burak Tuncer,’Global Sağlık Turizminde Türkiye'nin Yeri ve Önemi’ konusunda konuşma yaptı. Eczacı Metin Uyar, ‘Türkiye’de ve Dünyada Eczacı Olmak’ oturumu ile katılımcıların karşısına çıkarken, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Baş ise ‘BAĞIRSAK: İçimizdeki Gizli Dünya’ başlıklı bir konuşma yaptı.

 

Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Em. Öğr. Üyesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Uludüz, ‘EPİGENETİK: Hastalıklar Genlerimizde Saklanıyor Peki Ya Sonra?’ oturumuyla konferansta yer aldı.

 

 

Roche'un düzenlediği, ‘Sağlıkta Dijital Dönüşümün Geleceği’ paneline, Roche Diagnostik Türkiye Sağlık Çözümleri Geliştirme Direktörü Doğutan Ülgen, Roche İlaç Türkiye İş, Çeviklik, Dijital ve Müşteri Deneyimi Lideri Gizem Kedici Özbayraç ve Roche Türkiye İletişim Uzmanı Naz Kocaoğlu katıldı.

 

Başarılı TV Sunucusu, Yazar, Wellness Eğitmeni Ece Vahapoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı The Future Healthcare İstanbul 2022 Uluslararası Konferansı’nın Altın Sponsorları; Bahçeşehir Üniversitesi, Bayer, TR Pharm, Roche ve GE Healthcare’di.

Gümüş Sponsorları ise, Philips, Life Club, Dynavit, Esteworld, Aident, Borusan, Lysol, CVK Park Bosphorus, Kiehls ve Voonka. Konferansın Partnerleri ise Menta Global, NTV, Tıbbın Ustaları, On İletişim, Golden Pulse, Doctor Follow, Healthnet, Metaverse Hub, Business World ile Yapay Zeka ve Teknoloji Derneği oldu.

 

 

Etiketler: The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, Tazefikir Group, Bahçeşehir Üniversitesi, Geleceğe yakından bakmak, İsmet İnce, TR Pharm