Haber Detayı
2022-11-15 03:57
Küçük Dünyam (Kafidir)...

Mavi Akustik Grubu 2023 yılının Unesco tarafından Aşık Veysel Yılı olarak ilan edilmesi, bu yıl vefatının 50. yılı olması ve 25 Ekim’in Aşık Veysel'in doğum günü olması sebebiyle, Aşık Veysel’i anmak ve onun adı...

Küçük Dünyam (Kafidir)...

Mavi Akustik Grubu 2023 yılının Unesco tarafından Aşık Veysel Yılı olarak ilan edilmesi, bu yıl vefatının 50. yılı olması ve 25 Ekim’in Aşık Veysel'in doğum günü olması sebebiyle, Aşık Veysel’i anmak ve onun adını yaşatmak adına ‘Küçük Dünyam (Kafidir)’ eserini, ilk kez yeniden düzenleyerek müzikseverlerle buluşturdu. Eserin sözlerinin vatan sevgisi ve birlik, beraberlik mesajları veriyor olması sebebiyle Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusuna ortak olarak, dinleyici ile anlamlı bir buluşmaya hazırlanıyor.

 

Aşık Veysel bir gönül dostudur mesajı…

Türkiye’nin ilk kadın müzik yapımcısı Nerçin Nursel Çakıcı’nın yapımcılığını üstlendiği Mavi Akustitk Grubu; Aşık Veysel’in ölümsüz eseri olan Küçük Dünyam (Kafidir) isimli tekli çalışmasını NNC Productions etiketi ile 25 Ekim de müzik severlerin beğenisine sundu. Netd platformundan yayınlanan video Klip İstanbul Garipçe köyünde çekildi. Klip yönetmenliğini Berke Bayrak, sanat yönetmenliğini Tolga Kılık üstlendi.

Aşık Veysel’ in müzik algısı, evrensel ve gösterişten uzak, dünyayı kucaklayan sevgi anlayışı Mavi Akustik Grubu’nun yol gösterici olmuştur. Bu bağlamda; sade ve yalın bir anlatım diliyle ince bir Aşık Veysel betimlemesinin yapıldığı klipte, onun fikrini aramak için yola çıkan, onun yolunda çizgisinde ilerleyen gönül adamlarının yaptığı yolculuğu, sonbaharın hüzün veren ve bir o kadar da büyüleyici atmosferinde, Aşık Veysel felsefesine yakışan bir dille aktarılıyor ve Grup adına, müzik severlere “Aşık Veysel her zaman gönül dostu olmuştur, Bizler de onun müzik ve edebi fikirlerini yanımıza alarak yolumuza devam ediyoruz” mesajı veriliyor. .

 

Çok sesli bir grup

2016 yılında Ercan Çeliker, Serkan Şahin, Özgür Çeliker, Necip Köse, Ufuk Beylan ve Ömer Yılmaz ile 6 kişi olarak kurulan grup ilk çıkışını 2019 yılında yapmayı planlıyordu ancak Covid 19 sebebi ile kaybettikleri arkadaşları Özgür Çeliker’in acısı sebebiyle albüm çıkışlarını askıya almışlardı. Birlikte çıktıkları müzik yolculuklarında sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veren grup aynı misyonla müzik yolculuğuna devam ediyor. Çok sesli bir grup olan Mavi Akustik Grubu, doğal hali ve müzik anlatımıyla müzik severlerin hayatına hoşluklarla geliyor…

 

Etiketler: müzik, Mavi Akustik Grubu, sanat, Küçük Dünyam (Kafidir), Aşık Veysel