Haber Detayı
2022-11-29 23:03
Akarcalı’dan çarpıcı açıklamalar…

Hilton Bosphorus’da düzenlenen özel etkinlikte, Gastronomi Turizmi Derneği Yüksek danışmanlar kurulu başkanı Turizm eski Bakanı Bülent Akar...

Akarcalı’dan çarpıcı açıklamalar…

Hilton Bosphorus’da düzenlenen özel etkinlikte, Gastronomi Turizmi Derneği Yüksek danışmanlar kurulu başkanı Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı, çarpıcı detaylar barındıran çok özel bir konuşma yaptı. Özellikle yabancı yatırımcılar ve sağlık turizmi konusundaki fonlara hitaben yapılan konuşma İngilizce olarak gerçekleşti.

Özellikle THY’nin gücünü sağlık ve Gastronomi turizmi bağlantısını aktaran Akarcalı, ülkemizde ve İstanbul’daki sağlık kuruluşları ve hastanelerin kalitesi ve dünya standartları üzerinde olduğu ile ilgili rakamsal veriler sundu.

 

Sağlıklı beslenme trendleri için cennet ülke: TÜRKİYE

Saç ektirmeye gelen bir yabancı misafirin, gastronomi deneyimlemesi de yaptığına dikkat çeken Akarcalı, dünyadaki sağlıklı beslenme trendleri için de ve vegan beslenme için de ülkemizin bir cennet olduğunu aktardı.

Konuşma ardından Belçika resmi TV kanalının yaptığı açıklamalarda Türk Hava Yolları’nın destinasyon ve hizmet kalitesi olarak dünyada bir numara olduğunu ve yabancıların hem uçak hem de Sağlık hizmetleri kalitesi açısından bu fırsatları kaçırmaması gerekliliğini aktardı. Türk sağlık sisteminin de pandemide özellikle dünyanın gıpta ettiğini açıkladı.

Etiketler: Gastronomi Turizmi Derneği, Bülent Akarcalı, Gürkan Boztepe, Hilton Bosphorus, gastronomi