Haber Detayı
2022-12-15 18:05
Ambiyans Fuarcılık ve GEEM birlikte yürüyecek…

Ev ve mutfak eşyaları sektörü 2022 yılın ilk beş ay, 1.42 milyar dolar ihracat ve yüzde 4.5'lik bir büyüme ile kapattı. Sektörde markaları katma değerli üretime teşvik etmek, ticarete yönlendir...

Ambiyans Fuarcılık ve GEEM birlikte yürüyecek…

Ev ve mutfak eşyaları sektörü 2022 yılın ilk beş ay, 1.42 milyar dolar ihracat ve yüzde 4.5'lik bir büyüme ile kapattı. Sektörde markaları katma değerli üretime teşvik etmek, ticarete yönlendirmek ve istihdam sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten Gelişen Ev ve Yaşam Eşyası Markalar Derneği (GEEM), Türkiye'nin en yeni ev ve mutfak ürünleri fuarı olma özelliğine sahip olan Ambiyans Fuarcılık’la el sıkıştı.

Sektörde markaları katma değerli üretime teşvik etmek, ticarete yönlendirmek ve istihdam sağlamak amacıyla çalışmalarını yürüten Gelişen Ev ve Yaşam Eşyası Markalar Derneği (GEEM), ve Ambiyans Fuarcılık bu yolda birlikte ilerleyecek.

 

Zengin bir ürün portföyüne sahibiz

Gelişen Ev ve Yaşam Eşyası Markaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çığır Şahin, GEEM Derneği olarak ülkemize ve sektörümüze hizmet için kurulduk. Cam, porselen, seramik, metal, plastikten üretilen ev, mutfak, ev aksesuarları ve dekoratif eşyaları ev eşyalarını ve sofra eşyalarının dahil olduğu bir üye portföyüne sahibiz.

 

Katma değerli ve markalı ihracat…

Öncelikli hedefimiz; sektör mensuplarını birleştirici unsur olmak. İhracat menzilimizi genişletmek, yerli üretim ve markalarımızın alanını büyütmek, katma değerli ve markalı ihracatı geliştirme, yerli marka değeri oluşturmak. Ülkemizin tanıtımına her anlamda her operasyonda katkı sunmayı ilke edindik.

 

 

Türkiye ve Türk ürünü algısıyla ihracat değeri yukarı çekilecek

 Ev ve mutfak eşyaları sektörü 2022 yılın ilk 5 ay 1.42 milyar dolar ihracat ve yüzde 4.5'lik bir büyüme ile kapattı. Önümüzdeki dönemi sektöre seviye atlatabilecek en önemli adım ise birim ihracat değerinin yukarıya çekilmesi olarak görülüyor. Birim kilogram başına ihracat değerimiz şu an 3.7 dolar seviyelerinde. İhracat birim fiyatını 5 doların üzerine çıkarılması ve ihracat miktarının korunarak birim ihracat değerinin bu seviyenin üzerine taşıyarak ilk 3 ihracatçı ülke arasında yerimizi sabitleyebiliriz.

 

Amaç ihracat çıtasını daha yukarı taşımak…

İstanbul'da düzenlenen ve ihracat çıtasını daha yukarı taşıma amacı güden toplantıya Gelişen Ev ve Yaşam Eşyası Markaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çığır Şahin, Ambiyans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tıraş, GEEM Yönetim Kurulu üyeleri, Ambiyans Fuarcılık Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Etiketler: Gelişen Ev ve Yaşam Eşyası Markalar Derneği, GEEM, Ambiyans Fuarcılık, Ahmet Çığır Şahin, İrfan Tıraş