Haber Detayı
2023-03-09 10:13
İyilik acının en iyi ilacıdır…

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremlerde yitirdiğimiz canlar, yerle bir olan şehirler, neredeyse her bir enkazın altından gün yüzüne çıkan hazin hikayeler ve tüm bunlara bağlı olarak yaşadığımız tr...

İyilik acının en iyi ilacıdır…

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremlerde yitirdiğimiz canlar, yerle bir olan şehirler, neredeyse her bir enkazın altından gün yüzüne çıkan hazin hikayeler ve tüm bunlara bağlı olarak yaşadığımız travma…

Evet çok kısa olarak içinde bulunduğumuz durum tam da böyle.

Ancak, tüm bu koşullara rağmen atılan adımlar ve yüzümüzü bir nebze olsun güldüren işler de var.

Sporun ve buna bağlı olarak da futbolun, toplum üzerinde ne denli etkili ve de birleştirici bir unsur olduğunun son örneğini geçtiğimiz günlerde başlatılan, ‘Omuz Omuza Dayanışma ve Yardım Kampanyası’yla bir kez daha gördük.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önderliğinde, Türkiye Kulüpler Birliği Vakfı’nın desteği ve futbolun tüm paydaşlarının bir araya gelmesiyle başlatılan kampanyayla, yaklaşık beş saatlik bir zaman diliminde, deprem bölgesinde kullanılmak üzere yaklaşık 850 milyon TL toplandı.

Yayıncı kuruluşun da aralarında olduğu birçok spor kanalında aynı anda naklen yayınlanan geceyi Acun Ilıcalı izleyiciyle buluşturdu. Bu önemli ve anlamlı organizasyona Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve birçok kulüp başkanı, teknik direktör ve futbolcu katıldı.

Ayrıca M Bappe, Alex de Souza, Pep Guardiola, Arsene Venger ve daha pek çok önemli isim de kampanya için çağrı yaparak desteğini ortaya koydu.

Tabi ki yaşanan deprem felaketinin ikonu haline gelen Volkan Demirel ve Gökhan Zan da yardım organizasyonunun ekran yüzleri arasındaydı. Kısacası futbol dünyasının tüm portreleri, etkinliğin amaçlanan boyuta ulaşması adına elinden geleni ortaya koydu.

Doğrusunu söylemek gerekirse, ortaya konan tablo herkese gösterdi ki, ‘asrın felaketi’ karşısında toplumun her kesimi üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmekte. Önemli olan bu tablonun kalıcılığı, ya da günümüz tanımlamasıyla sürdürülebilirliğidir. Çünkü, kalıcı olmayan hiçbir değer, değer değildir.

Bu arada, kalıcı olmak demişken önemli bir noktanın da altını çizmek istiyorum. Başlatılan kampanya, Haziran ayının sonuna kadar devam edecek. Eminim ki, futbol ailesi ve insanımız, bu yardım rüzgârının güçlü bir biçimde esmesini sağlayacak ve hedeflenen rakamların çok daha üzerine taşımak adına, üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir. Zira unutmamalıyız ki; “Acılar iyilikle tedavi olur”

Evet, gerçekten dünyanın en önemli felaketlerinden birisine maruz kalmak acı verici bir durum. Yaşadığımız bu acıdan gereken dersi çıkarmak ve el ele vererek yaralarımız sarmaksa, duyduğumuz acının etkisini azaltabilmemiz adına en güzel tedavi yöntemi olacaktır.

İşte tam da bu nedenle, ‘Omuz Omuza Dayanışma ve Yardım Kampanyası’nı çok önemsiyor, bu iyilik rüzgarına hepimizin, herkesin gücü oranında katkı vermesini diliyorum.

Kalın sağlıcakla…

Etiketler: Erden Aktoğu, spor, İyilik acının en iyi ilacıdır, deprem, yardımlaşma, habermasasi.com