Haber Detayı
2023-03-28 02:46
Gurbetçi yıldız Cem Avrupa'nın vizöründe...

Avrupa’da top koşturan sayısız gurbetçi yıldızlarımızdan bir tanesi olan Cem Efendi Çay, ortaya koyduğu futbolla birçok kulübün ...

Gurbetçi yıldız Cem Avrupa'nın vizöründe...

Avrupa’da top koşturan sayısız gurbetçi yıldızlarımızdan bir tanesi olan Cem Efendi Çay, ortaya koyduğu futbolla birçok kulübün radarına girmiş durumda.

Hollanda 3. Ligi Derde Divisie ekibi RKVV Door Eendracht Macht’ın (DEM) genç kanat hücumcusu Cem’in performansı, 26. haftası geride kalan sezonun dikkati çeken detaylarından biri.

Ağırlıklı olarak teknik özelliklerinin yanı sıra, 1.86’lık boyu ve süratiyle hücum hattının sağ ve sol kanadını da, başarıyla kullandığı her iki ayağıyla çıkardığı sert ve isabetli şut özelliğiyle, son derece etkili kullanan gurbetçi yıldızın flaş bir transfer yapmasına mutlak gözle bakılıyor.

Avrupa’nın birçok takımının scouting ekibinin vizörüne giren Cem de, performansından mutlu olduğunu vurguluyor. Gelecekten beklentisinin başarılı futboluyla, kalıcı başarılara imza atmak olduğunun altını çizen gurbetçi yıldız, “Şu anda takımım DEM’de başarılı olmak için ter akıtıyorum. Sırası geldiğinde transferimle ilgili görüşlerimi açıklarım. Belirttiğim gibi şu an tek hedefim takımımla başarılara imza atmak. Çünkü başarı, sürdürülebilir olması halinde bir anlam taşır. Ayrıca, her Türk gencinin hedefinde olan Ay Yıldızlı formayı giymek de en önemli arzum. İnşallah o günler de gelecek” dedi.

 

 

 

City de Cem’i takibe alan takımlar arasında

Bu arada Cem’i yakın takibe alan kulüpler arasında İngiliz futbolunun dev armadası Manchester City de var. City’nin scouting ekibinin genç yıldızı mercek altına aldığı ve kulüple çalışan menajerler aracılığıyla Cem’e ulaşarak, transfer teklifi götürdüğü alınan bilgiler arasında.

Genç yıldız, halen futbol yaşamını sürdürdüğü Hollanda’dan ayrılma fikrine sıcak baktığını ancak, gelecek kariyer planlaması doğrultusunda gelen teklifleri zamanı geldiğinde en doğru biçimde değerlendireceğini söylüyor.

Etiketler: Cem Efendi Çay, futbol, Hollanda 3. Ligi Derde Divisie, RKVV Door Eendracht Macht, DEM, Manchester City