Haber Detayı
2023-05-05 11:04
Mutfakta yağ yangınlarına son: Flexoil…

Her mutfak için büyük bir risk taşıyan şeylerin başında yangın gelir. Özellikle de, mutfakta çıkan yangınlara neden olan durum ise yağ yangınlarıdır. İşte mutfaklar, bu olayın engellenmesi için ç...

Mutfakta yağ yangınlarına son: Flexoil…

Her mutfak için büyük bir risk taşıyan şeylerin başında yangın gelir. Özellikle de, mutfakta çıkan yangınlara neden olan durum ise yağ yangınlarıdır. İşte mutfaklar, bu olayın engellenmesi için çok önemli bir yardımcıya kavuştu.

Yangın söndürme ürünleri üreticisi Flexoil geliştirdiği yemek yağı yangınlarını söndüren yeni ürünün lansmanı GTD üyelerinin katılımıyla Sheraton Istanbul City Center’da gerçekleştirdi.

Evlerde, restoranlarda ve tüm mutfaklarda sıkça karşılaşılabilen yemek yağı yangınları, çoğu zaman büyük maddi kayıplara ve hatta can kayıplarına neden olabiliyor. Bu nedenle, yangın söndürme ürünleri bu alanlarda hayati önem taşıyor.

 

 

Ev, restoran ve sanayi mutfakları için kesin çözüm

Flexoil Genel Müdürü Haktan Adıgüzel, lansman toplantısında ürünü özellikle ev, restoranlar ve diğer mutfaklar için tasarladıklarını, yangınların hızlı ve güvenli bir şekilde söndürülmesi için bir çözüm sunduklarını belirtti.

Avrupa Bilim ve Teknoloji dergisinin yaptığı araştırmaya göre geçtiğimiz yıl ülkemizde meydana gelen yangınların % 45’inin konut yangını olduğunu açıkladı. İBB itfaiye daire Başkanlığı ise bu oranın en başlıca sebebinin mutfak yangınları olduğunu belirtti.

Genel Müdür Haktan Adıgüzel, bu ürünün tamamen Türkiye'de ve yerli kaynaklarla üretildiğinin altını çizerek şunları söyledi; “Yedi ülkede de satışı olacak. Daha önce aynısı olmamakla beraber benzeri diyebileceğimiz bir ürün Çin'de geliştirilmişti. Ama bu tamamen ülkemizde üretilip dünyaya ihracatını yaptığımız ve yangını bir kaç saniyede söndüren yeni nesil bir buluş. Bununla gurur duyuyoruz" dedi.

 

 

Kolay, pratik ve uzun raf ömrüne sahip

Tamamen yerli üretim olan Flexoil’in geliştirdiği bu yeni ürün ise diğer yangın söndürme ürünlerine göre daha çevre dostu ve insan sağlığına daha az zararlı olması nedeniyle dikkat çekiyor.

Ürünün, yemek pişirme alanlarında kullanımı kolay ve pratik, ayrıca uzun raf ömrüne sahip olması da bir diğer avantaj olarak öne çıkıyor.

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Aslı Samat, daha önce mutfak yangınından muzdarip olduğunu ve böyle bir ürünün her mutfakta olması gerektiğini söyledi.

 

Etiketler: Mutfakta yağ yangınlarına son: Flexoil,mutfak yangınları, Gürkan Boztepe, Haktan Adıgüzel