Haber Detayı
2023-05-14 09:02
TJK’dan ödül yağmuru…

Türkiye Jokey Kulübü tarafından; Türk Atçılık ve Yetiştiriciliğini, Atçılık Tarih ve Kültürünü, At Yarışçılığını ve Türkiye Jokey Kulübü’nün ça...

TJK’dan ödül yağmuru…

Türkiye Jokey Kulübü tarafından; Türk Atçılık ve Yetiştiriciliğini, Atçılık Tarih ve Kültürünü, At Yarışçılığını ve Türkiye Jokey Kulübü’nün çalışmalarını tanıtmak ve bu doğrultuda medyada yer alan haberlerin değerlendirilip ödüllendirilmesi yoluyla ilgili basın, yayın organlarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Nimet Üyken Basın Ödülleri Yarışması'nda 2022 yılının kazananları belli oldu.

İstanbul Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu’nda 11 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Seçici Kurul Toplantısında yarışmaya katılımda bulunan 2022 yılına ait Ulusal ve Yerel kategorilerinde toplam 66 eser değerlendirildi.

Demirören Medya Grubu, 2022 Nimet Üyken Basın Ödülleri Yarışması'nda tam 5 ödüle layık görüldü.

 

Süleyman Arat, Ateş Yalazan, Umut Hızdil ve Aykut Aydın kazanan isimler oldu

Demirören Haber Ajansı'ndan Can Çelik, ‘41 gün komada kalan jokey Samet, 18 ay sonra ata bindi’ haberiyle Yazılı Medya - Haber kategorisinde ödüle layık görülürken, Hürriyet Gazetesi'nden Süleyman Arat, ‘Kızlarınızı okula gönderin’ isimli eseriyle Yazılı Medya - Röportaj, Araştırma, İnceleme kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Hürriyet Gazetesi'nden Ateş Yalazan, ‘Arşivdeki Gazi Heyecanı’ isimli çalışmasıyla Yazılı Medya - Köşe Yazısı - Yorum - Makale kategorisinde ödül alırken, yine Hürriyet Gazetesi'nden Umut Hızdil, ‘Secret Power Yıldırım gibi gelip saltanatı yıktı’ haberi ile Yazılı Medya - Sayfa Düzeni kategorisinde ödülün sahibi oldu.

D-Smart Spor Müdürü Aykut Aydın, pandemi sonrası atçılığa dönüşün işlendiği ve atçılık camiasının sorunlarıyla çözüm önerilerinin ele alındığı ‘Haftanın Konuğu TJK Genel Sekreteri Ahmet Özbelge’ tv programıyla Nimet Üyken Özel Ödülünün sahibi oldu.

 

x

Etiketler: TJK’dan ödül yağmuru, Türkiye Jokey Kulübü, TJK, ödül, Demirören Medya