Haber Detayı
2023-05-31 18:05
GTD’den THY’ye işbirliği ziyareti…

Yaptığı her iş ve attığı her adımla ‘Türk Gastronomisi’nin çıtasını yukarıya taşıyan Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), ülkemizin bir başka yükselen değeri, gurur abidesi Türk Hava Yolları&rsquo...

GTD’den THY’ye işbirliği ziyareti…

Yaptığı her iş ve attığı her adımla ‘Türk Gastronomisi’nin çıtasını yukarıya taşıyan Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), ülkemizin bir başka yükselen değeri, gurur abidesi Türk Hava Yolları’nı (THY) ziyaret etti.

Türk gastronomisine katkı adına, yaptıkları işbirliğiyle yoluna devam eden iki önemli yapılanma, gelecek süreçte de, gerçekleşecek olan projeler üzerinde yoğunlaşma kararı aldı.

Son yıllarda giderek ivme kazanan gastronomi turizmi kapsamında, ‘Türk Mutfağı’nın detaylı tanıtımı ve buna bağlı olarak, Anadolu kadınına destek olabilecek konu başlıklarını paylaşma imkânı buldular.

 

Her türlü işbirliği masaya yatırıldı

Ayrıca, Türk Hava Yolları’nın son dönemde gastronomi turizmine verdiği değer ve kabin için Türk mutfağı sunumlardaki işbirliği fikri üzerinde de yoğun sohbetler gerçekleşti.

Bu arada, gerçekleşen ziyarette ülkemize nitelikli Gastronomi turistinin getirilmesi ve yurtdışında yeni dönemde yapılacak etkinlikler de, yapılan görüşmenin temel başlıkları arasındaydı.

Ziyaret sırasında, GTD heyeti adına başkan Gürkan Boztepe, THY yönetiminden Fatih İnan’a, ‘Kurumsal Üyelik Beratı’ takdim etti.

Etiketler: GTD’den THY’ye işbirliği ziyareti, Gastronomi Turizmi Derneği, GTD, Türk Hava Yolları, THY, gastronomi