Haber Detayı
2022-04-26 18:21
Hentbola Molten desteği…

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç ve Molten Genel Müdürü Aksel Kazan arasında yapılan imza töreniyle Molten hentbol topları bundan sonra Türkiye genelinde yapılacak bütün ...

Hentbola Molten desteği…

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç ve Molten Genel Müdürü Aksel Kazan arasında yapılan imza töreniyle Molten hentbol topları bundan sonra Türkiye genelinde yapılacak bütün Hentbol karşılaşmalarının resmi markası ve topu oldu.

İstanbul Polat Renaissance Otel’de gerçekleşen törende konuşan THF Başkanı Kılıç, hedeflerinin büyük olduğunu ve bu hedeflere de dünyanın en önemli markalarıyla iş birliği yaparak ulaşmak istediklerini belirtti. Başkan Kılıç, "Molten de top konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından biri. Molten, Uluslararası Hentbol topudur. Bu iş birliği nedeniyle çok mutluyuz ve hentbolun yükselişi için bu desteği çok kıymetli buluyoruz" dedi.

 

 

Hentbol artık sokağa inecek

Yapılan anlaşma sonrası açıklamalarda bulunan THF Başkanı Uğur Kılıç, “İlk günden beri aynı şeyi söylüyorum. Hentbol artık sokağa inecek, hentbol artık halkın arasına karışacak ve sonunda bu sporu arzu ettiğimiz seviyelere uçuracağız" şeklinde konuştu. Başkan Kılıç, bunu önemli markalarla iş birliği yaparak başarabileceklerini ve sağladıkları her kaynağı, daha güçlü kulüpler oluşturabilmek için kulüplere aktarma istediklerini dile getirdi. Daha güçlü kulüpler oluşturmak ve daha güçlü sporcular bulmak istediklerini kaydeden Kılıç, daha geniş bir sporcu havuzundan yararlanan milli takımın da olimpiyat yolculuğuna çıkmasını, Türkiye'yi hentbol branşında olimpiyatlarda temsil etmek istediklerini sözlerine ekledi.

 

Hentbol gelişmeye devam ediyor

Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı; "Güçlenerek, daha çok var olarak, güçlü bir iletişimle hentbol gelişmeye devam ediyor. Sizler de bizi izlemeye devam edin lütfen" ifadelerini kullandı.

 

 

Molten her zaman ülke sporunun yanında

Molten Genel Müdürü Aksel Kazan ise yaptığı açıklamada, "Bugün bizim için çok anlamlı ve özel bir gün. Değerli bir işbirliğine Türkiye Hentbol Federasyonu ile imza atıyoruz. Hentbol Federasyonu, Türkiye'nin köklü kurumlarından ve bugüne kadar on binlerce sporcu yetiştirmiş, tarihi başarılarla dolu. Bu yıl sayın başkanın seçilmesiyle birlikte yeni bir yapılanma içerisine girdiler. Hedefleri de hayli yüksek. Sayın başkana ve yönetim kuruluna destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Molten her zaman Türk sporunun yanında ve en büyük destekçisi olmayı sürdürecek" ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: Türkiye Hentbol Federasyonu, THF, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Molten Genel Müdürü Aksel Kazan, spor, hentbol