Haber Detayı
2022-04-29 09:56
Yıldızlar iftarda buluştu...

Kurulduğu 1974 yılından günümüze sanatçıların sosyal haklarının korunması için nitelikli çalışmalara imza atan Film-San Vakfı’nın iftar buluşması İstanbul Ataköy Garden’de gerçe...

Yıldızlar iftarda buluştu...

Kurulduğu 1974 yılından günümüze sanatçıların sosyal haklarının korunması için nitelikli çalışmalara imza atan Film-San Vakfı’nın iftar buluşması İstanbul Ataköy Garden’de gerçekleşti.

Misyonu doğrultusundaki çalışmalarıyla öne çıkan ve bu alanda ilk ve en eski kurum olma özelliğini taşıyan Film-San Vakfı Yönetim Kurulu sanatçı ve gazeteci dostları bir araya getirdi. Düzenlenen etkinlikte Film-San Vakfı Yönetim Kurulunun tümü eksiksiz hazır bulundu.

 

 

Türk sinemasının renkli simalarının katıldığı iftar organizasyonunda ortak payda sinema sanatının yarınlarına dair geliştirilen proje ve düşüncelerdi.

Türk sinemasının ve Yeşilçam’ın yıldızları; Engin Çağlar, Nuri Alço, Meral Konrat, Neslihan Akça, Murat Parasayar, Ayşe Mine, Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Onur Akay, Bekir Aslantaş, Nilay Dorsa, Duygu Deneyici, Derya Özgören, Arzu Yiğit Kocatepe, Mert Kocatepe, Bülent Yetiş, Semih Akça, Faruk Tuncel, Hilal Özdemir, Sibel Gökçe, Gülbin Vardar, Murat Özen ve Best Model of Türkiye yarışmasının sembol ismi, yapımcı, organizatör ve sanatçı menajeri Erkan Özerman ile sinema dünyasının emekçileri iftar davetinin katılımcıları arasındaydı...

 

 

1974’ten günümüze

Film-San Vakfı Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek üçüncü kez başkanlığa seçilen Türk Sineması’nın ünlü yıldızı, Yeşilçam'ın renkli siması ve güler yüzlü, usta oyuncu Engin Çağlar, (Ali Çağlan Övet) iftar programında yaptığı konuşmada, “1974'ten beri varlığını sürdüren bir vakfın başındayız. Son üç seçimde başkanlığı bana lütuf ettiler. Ben de keyifli çalışıyorum, yönetimde hep hanımlar var. Her görevi hanımların daha iyi yaptığını düşündüğüm için onlarla birlikte çalışmak istiyorum. Onlarla görev yapmak büyük keyif. Film-San Vakfı olarak, sinemayla ilgili müzikle ilgili tek vakıfız biz. Bu nedenle sorumluluğumuz da hayli ağır. Bu ağırlığın bilincinde olarak çalışıyoruz, bundan böyle de çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Engin Çağlar, “Birçok projemiz var ve hepsini gerçekleştirecek çok değerli ekibimiz var. En yakın iki aya kadar Frankfurt Film Festivalini organize edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

 

Etiketler: Film-San, Engin Çağlar, Meral Konrat, sanat, magazin, iftar